یکشنبه 28 تیر 1388

خاطرات چارلز مراز(17)

   نوشته شده توسط: مصطفی نجفی    نوع مطلب :زنبور درمانی  ،زهر ،

اصول و روش کار (5)

علیرغم تجربه کم یک شخص به زودی در می یابد که نیش ها در چه نقاطی بیشترین تأثیر را دارند و چند نیش مورد نیاز است . عموماً در عرض یک یا دو ماه فرم های حاد بیماری روماتیسمی برای ماه ها یا سال ها از بین خواهند رفت . بیماری هرگز به ناحیه درمان شده باز نخواهد گشت ، اما احتمال بروز آن در مفاصل دیگر وجود دارد . برخی اوقات درد آرتریتی ممکن است پس از یک جلسه زنبوردرمانی بهبود یابد ، چیزی که ممکن است در مورد نقرس بروز کند اما برای بهبود دائمی نیاز به یک سری از نیش ها می باشد .

درمان اشکال مزمن مانند استئو آرتریت یا روماتوئید آرتریت و اسپوندیلیت آنکیلوزان نیاز به زمان های بیشتری دارد . معمولاً تعدادزیادی مفصل درگیرند و غالباً هم به صورت قرینه که به معنای درگیری هر دو طرف بدن می باشد . هر دوشانه ها ، مفاصل ران ، آرنج ها و زانو ها . همچنین این بیماری تمایل دارد که به دیگر مفاصل بدن نیز گسترش یابد ه این امر احتمالاً در طی چندین سال اتفاق می افتد . اگر درمان در مورد اشکال مزمن زودتر انجام شود نتایج عالی خواهدبود .

من همان روش نیش زدن به ناحیه درگیر را همراه با ناحیه مربوطه روی ستون مهره ها ادامه می دهم . نواحی درگیر را به صورت چچرخشی و هر ناحیه را در یک زمان نیش می زنم و نه تمام نواحی را در یک زمان . نقاط آرتریتی باید نیش زده شوند اما از آنجا که ممکن است مفاصل زیادی درگیر باشند ، احتمال دارد 5-3 جلسه برای زنبوردرمانی این محل ها لازم باشد . معمولاً موارد مزمن با برنامه ی شامل 20-10 نیش 3 بار در هفته درمان می شوند . اگر این بهبودی در مراحل اولیه حادث شد ، می توان زنبوردرمانی را موقتاً متوقف کرد و در صورت لزوم مجدداً از سر گرفت . خوب است به خاطر داشته باشیم که پس از زنبوردرمانی غالباً بهبودی حاصل می ش.د وگرنه تا رسیدن به بهبودی باید زنبوردرمانی را ادامه داد . اگر زنبوردرمانی را قطع کنید و بخواهید مجدداً آن را آغاز نمائید انجام مجدد تست حساسیت لازم است و به تدریج تعداد نیش ها افزایش می یابد .

منبع : زنبوردرمانی ، سلامتی و زنبورعسل . ترجمه بهنام کاویانی وحید 

توجه ! هدف این کتاب صرفاً آشنایی با این شیوه درمانی است . استفاده از آن باید با تأئید و نظارت پزشک و در مراکز درمانی مجهز انجام گیرد و هیچ مسئولیتی متوجه مدیریت وبلاگ نخواهد بود .


برچسب ها: نیش درمانی ، چارلزمراز ،

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic