پنجشنبه 1 مرداد 1388

خاطرات چارلز مراز(18)

   نوشته شده توسط: مصطفی نجفی    نوع مطلب :زنبور درمانی  ،زهر ،

اصول و روش کار (6)

بیماری روماتیسم تابع هیچ قانونی نیست . این بیماری بسیار بد و مقاوم است و درمان آن ممکن است طولانی و حتی مشکل باشد . به طوری که برخی از اشکال آرتریت به زمان زیادی و حدود یک سال یا بیشتر نیاز دارد تا به زهر زنبور پاسخ بدهد . زمانی که بهبود یافتید ، ممکن است برای سال ها بدون عارضه و علائم باقی بمانید .

اگر قبل از زنبوردرمانی برنامه داروئی دارید که متمایل به کاهش مقدار آن هستید ، حتماً پیش از تغییر یک برنامه ِ داروئی با پزشک خود مشورت کنید . پس از سال ها تجربه با بیماران آرتریتی که دارو مصرف می کرده اند ، معتقدم که زهر زنبورعسل و داروها نباید با هم مصرف شوند مگر در همان ابتدا .

ظاهراً زهر زنبور موجب تحریک سیستم ایمنی می شود و لذا خود بدن موجب بهبود خودش می شود و لذا خود بدن موجب بهبود خودش می شود . دارودرمانی اغلب موجب کاهش التهاب به منظور تسکین درد می شود . اما این تنها یک سرکوب موقتی فعالیت طبیعی سیستم ایمنی است . داروهای ضد التهاب معمولاً موجب درمان نمی شوند و اگر چه درد را تخفیف می دهند ولی در واقع موجب تأخیر درمان می شوند . معتقدم که به عنوان یک قانون ، اغلبِ داروها پیشرفت بیماری خود ایمنی را مانع نشده بلکه حتی آن را تسریع نیز می نمایند .

اگر شما هر داروئی از گروه کورتیزون دریافت می کنید ، کاهش تدریجی دوز آن با نظر پزشک بسیار اهمیت دارد . داروهای کورتیزون موجب نقصان و عدم کارآئی غده فوق کلیوی در تولید کورتیزون طبیعی بدن می شوند . حذف کورتیزون باید آرام و همزمان با تحریک غده فوق کلیوی توسط زهر زنبور در تولید کورتیزون طبیعی بدن باشد .

همزمان با زنبوردرمانی و دریافت نیش زنبورعسل پیشنهاد می کنم که بیماران از مصرف غذاهائی که علائم آرتریت را تشدید می کنند به ویژه شکر تصفیه شده ، آرد سفید و نمک اجتناب نمایند . همچنین باید از مصرف الکل نیز به هنگام زنبوردرمانی خودداری شود . به نظر می رسد که الکل موجب خنثی سازی اثر زهر شده و بیمار مبتلا به آرتریت نتواند از نیش زنبور بهره ی کامل ببرد . بسیار مهم است که توجه شود در افرادی که در زمان زنبوردرمانی الکل در خونشان وجود داشته است واکنش های آنافیلاکتیک مشاهده نموده ام . بی شک ویتامین ها مفیدند . ویتامین c آنقدر برای بهبودی بدن مورد نیاز است که روزانه باید حداقل به میزان 500 میلی گرم چهار بار در روز مصرف شود . وی

تامین cموجب تقویت غده فوق کلیوی می شود که این غده در پاسخ به زهر زنبورعسل ، سطح کورتیزول خون را افزایش می دهد . به منظور کمک به غده هیپوفیز در تولید ACTHو به عنوان مکمل ویتامین cباید میزان ویتامین های Bافزایش یابد . بدن خود را با تمام مواد مغذی ضروری تقویت کنید تا سلامتی باقی بماند . بهبود حال عمومی شما ، بدنتان را قادر می سازد که اثرات زهر زنبور را به حداکثر برساند . بسیاری از بیماران آرتریتی زنبوردرمانی را کنار می گذارند و می گویند که زنبوردرمانی نمی تواند به این نوع از آرتریت آنها کمک کند . این یک اشتباه بزرگ است . تنها راه دانستن این موضوع آزمودن آن است . من می دانم که زنبوردرمانی نیاز به دلگرمی ها و تشویق های زیاد و رضایت برای امتحان دارد چیزی غیر مرسوم را دارد . علاوه براین زنبوردرمانی یک درمان ساده نیست . جریان درمان می تواند آهسته و آرام باشد و نیش ها به هر حال درناکند . اما همان گونه که یک خانم به من گفت : «این درمان وحشتناک ولی نتایج آن حیرت انگیز است . »

منبع : زنبوردرمانی ، سلامتی و زنبورعسل . ترجمه بهنام کاویانی وحید 

توجه ! هدف این کتاب صرفاً آشنایی با این شیوه درمانی است . استفاده از آن باید با تأئید و نظارت پزشک و در مراکز درمانی مجهز انجام گیرد و هیچ مسئولیتی متوجه مدیریت وبلاگ نخواهد بود .


برچسب ها: نیش درمانی ، چارلزمراز ،

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic