چهارشنبه 21 مرداد 1388

خاطرات چارلز مراز(21)

   نوشته شده توسط: مصطفی نجفی    نوع مطلب :زنبور درمانی  ،زهر ،

در سال 1950 با دکتر استاک مدیر بخش شیمی درمانی انستیتو تحقیقات سرطان تماس گرفتم و سعی کردم او را به عسل ، گرده گل و زهر زنبور به عنوان درمانی برای سرطان علاقمند سازم .

من دکتر استاک را بارها ملاقات نمودم و هر بار او از درمان سرطان حیوانات تعریف می کرد . هر چند که نمی دانم او چگونه قادر بود هر روز زحمت های آدم خشک مغزی مانند من را تحمل کند ، ولی همواره همفکری می کرد و سودمند بود . آن زمان بود که آموختم که نحقیقات سرطان به مقدار زیادی پول نیاز دارد .

برای انستیتو تحقیق روی هر ماده ای باید مستلزم جبران هزینه تحقیق با خود آن ماده می بود . من پولی نداشتم ولی بارها از آنجا بازدید کردم و سعی نمودم با آخرین درمان های سرطان آشنا شوم .

وقتی که انستستو مرکز تحقیقات حیوانی جدیدی بنا نمود من برای بازدید از امکانات جدید آنجا دعوت شدم . در ان زمان مدل مطلوب برای آزمون مواد با خاصیت ضد سرطانی موش های تلقیح شده با سرطان خشک که تومور سارکوما 180 نامیده می شد بود . آنها با گشاده روئی تمام جریان را به من نشان دادند . ت.مورها در زیر پوست شکم تلقیح می شدند و آنچنان سریع رشد می کردند که موش ها در طی دو هفته می مردند . گاهی تومورها آنچنان بزرگ می شدند که پای موش دیگر به زمین نمی رسید .

وقتی که دیدم چنین پژوهشی بدون صرف هزینه هنگفت در خارج از انستیتو انجام شود ، از دکتر استاک خواستم تا چند موش تلقیح شده با تومور را برای ازمایشات من کنار بگذارد . آنها با این درخواست موافقت کردند . من موش های نر می خریدم و برای تلقیح به انستیتو می بردم چون آنها ارزانتر بودند . یک سری از موش ها را قبل از تلقیح بافت سرطانی مورد زنبوردرمانی قرار دادم . من به آنها چند نیش زنبور زدم و آنها را با ژل رویال و گرده گل و عسل تغذیه نمودم . وقتی به انستیتو رسیدم دکتر آنها را از من گرفت تا نگاه کند و سپس گفت :« تو با این موش ها چه کار کردی ؟ » من گفتم : « خوب من به آنها عسل ، گرده گل و زل رویال دادم و چند نیش زنبور به آنها زدم . چطور ؟ مگر اشکالی دارند ؟ » او با تعجب پاسخ داد : « بیضه این موش ها دو برابر اندازه طبیعی است . » من پرسیدم واقعاً آنها اینطوری هستند ؟ به طور طبیعی چنین تغییری در اندام های جنسی در موش های آزمایشگاهی برای محققین سرطان کاملاً معنی دار بود . متوجه شدم که آنها سعی نمودند کار مرا تکرار کنند ولی ظاهراً ناموفق بودند .

 منبع : زنبوردرمانی ، سلامتی و زنبورعسل . ترجمه بهنام کاویانی وحید 

توجه ! هدف این کتاب صرفاً آشنایی با این شیوه درمانی است . استفاده از آن باید با تأئید و نظارت پزشک و در مراکز درمانی مجهز انجام گیرد و هیچ مسئولیتی متوجه مدیریت وبلاگ نخواهد بود .


برچسب ها: نیش درمانی ، چارلزمراز ،

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات