چهارشنبه 28 مرداد 1388

خاطرات چارلز مراز(22)

   نوشته شده توسط: مصطفی نجفی    نوع مطلب :زنبور درمانی  ،زهر ،

وقتی موش ها را پس از تلقیح بافت سرطانی به منزل آوردم ، آنها را ئدر قفس هائی نگهداری کرده و آنها را به طور کامل تحت زنبوردرمانی قرار دادم . تومورهای سارکوما سریعاً رشد کردند . به محض اینکه تومورها قابل توجه شدند ، من درمان را نامؤثر و موش ها را تلف شده محسوب کردم . یک سری را فوراً از بین نبردم . سرم گرم شد و وقت کافی برای نابودی آنها نداشتم . آنها دسته ای موش با حالتی رقت بار بودند ، همراه با تومورهای بزرگ چرکی ، لاغر و بیمار با چشمان گود افتاده ، خواب آلود و کثیف ، گوش های بی رنگ وزبر و موهای درهم ، آنها ترسناک به نظر می آمدند و هیچ امیدی به بهبودی آنها نبود .

در نهایت وقتی برای بررسی وضع این موش ها سر رسیدم ، متعجب شدم چرا که در تعدادی از آنها رشد تومورهای بزرگ متوقف شده بود . حاشیه تومورها که معمولاً با رشد تومورها بزرگتر می شود ، از رشد باز مانده بود . تصمیم گرفتم این موش ها را بگذارم زنده بمانند .

حاشیه تومورها شروع کرد به چروک خوردن ، سپس تومورها کاملاً محدود و ناپدید شدند . من همراه غذا به آنها فراورده های زنبور را نیز می دادم . این موش های بیمار تکیده شروع کردند به چاق شدن و چگونه هم رشد کردند ! در عرض دو هفته آنها چاق ترین و سالم ترین موش های آزمایشگاهی بودند که تا آن هنگام دیده بودم . موی آنها درخشان ، چشمانشان کامل و صورتی بود ضمن آنکه شدیداً هم فعال بودند .

از مشاهده بهبود این موش ها از شر تومورهای سمّی تکثیر شونده چنان تحت تأثیر واقع شدم که آنها را به انستیتو منتقل کردم تا موفقیتم را به آنها نشان دهم . محققین نگاهی به موش ها انداختند و آنها را تحسین کردند و در نتیجه گفتند : « خیلی جالب است . » و این گونه بود . با توجه به اینکه آنها می دانستند تومورهای سارکوما به سختی درمان می شوند . از ابراز علاقه آنان به نتایجم خیلی ناامید شدم . من نمی توانستم از عهده ِ مخارج و زمان لازم برای ادامه ی تحقیقم برآیم به ویژه اگر این تحقیق هیچ علاقه ای را در متخصصین پزشکی بر نیانگیزد .

متعجب شدم که سال ها بعد در سال 1980 به جشن بازنشستگی دکتر استاک دعوت شدم . اگر چه محققین انستیتو تحقیقم را در خصوص زنبوردرمانی ادامه ندادند ولی دکتر استاک ظاهراً تحت تأثیر کارهای من قرار گرفته بود .

 منبع : زنبوردرمانی ، سلامتی و زنبورعسل . ترجمه بهنام کاویانی وحید 

توجه ! هدف این کتاب صرفاً آشنایی با این شیوه درمانی است . استفاده از آن باید با تأئید و نظارت پزشک و در مراکز درمانی مجهز انجام گیرد و هیچ مسئولیتی متوجه مدیریت وبلاگ نخواهد بود .


برچسب ها: نیش درمانی ، چارلزمراز ،

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات