شنبه 14 شهریور 1388

خاطرات چارلز مراز(25)

   نوشته شده توسط: مصطفی نجفی    نوع مطلب :زنبور درمانی  ،زهر ،

چند سال پس از دریافت این نامه ، من و کوین سعی کردیم تا نظرات مؤسسات مختلفی را که در درمان سوختگی تخصص دارند جلب کنیم . ما به شزکت های داروسازی ، بیمارستان ها و هر کسی که فکر می کردیم ممکن است به درمان قربانیان سوختگی با زهر زنبور علاقمند باشد مراجعه کردیم .

تلاش های ما ناموفق بود . چشم پوشی کورکورانه متخصصان پزشکی در رد تحقیقی به این تأثیر ، سالم و ارزان در تسکین درد ف باور نکردنی است .

لئونارد مثال بارزی از مداوای بافت پوستی تخریب شده به وسیله ی زهر زنبور است . مقاله ای در روزنامه ی بوستون کارهایم را در خصوص درمان با زهر زنبورعسل منتشر کرده بود که شامل درمان موفقیت آمیز تاول های زونائی بود . لئونارد با من تماس گرفت و گفت که می خواهد مرا ببیند . او روز بعد ، از بوستون به ورمونت آمد .

لئونارد هنگامی که در کالیفرنیا زندگی می کرد مبتلا ب تاول های زونائی شد . تاول ها روی سینه و پشت او را پوشانیده و موجب درد طاقت فرسائی شده بودند . تاول های زونائی در نهایت بهبود یافتند ولی احساس آزاد بودن پایانه های اعصاب وجود داشت . او به اندازه زمانی که بدنش پر از ضایعات و زخم بود احساس درد می نمود .

او در کالیفرنیا کسی را نیافت که به او کمک کند ، بنابراین با خانواده خود به ناحیه ِ بوستون مرکز تحقیقات و دانش پزشکی آمد . او فکر می کرد که در آنجا حتماً درمان خواهد شد . بعد از چهار سال مراجعه به بهترین بیمارستان های بوستون و استفاده از پمادها و قرص های بی پایان ، او فقط بدتر شد . او به پزشکان التماس می کرد تا اعصابش را قطع کنند تا شاید از این درد غیر قابل تحمل رهائی یابد . وقتی لئونارد به دیدنم آمد  ، پس از معاینه نقاط ماشه ای  او را پیدا نمودم . یافتن این نقاط چندان مشکل نبود . کافی بود که انگشتم را به نرمی روی پوست سینه و پشت او عبور دهم . وقتی که یک ناحیه بسیار حساس را لمس می کردم او از جا می پرید . من حدود 15 عدد از این نقاط را یافتم . از لحن صحبت او فهمیدم که او به عنوان آخرین تیر ترکشش نزد من آمده و دیگر تمایلی به ادامه زندگی با وجود این درد جانکاه ندارد .

با اجازه لئونارد 15 نیش یکی پس از دیگری بر روی سینه وپشت او زدم . تعبیر او پس از دریافت این نیش  ها این بود که احساس نوعی بی حسی می کند .

او مرا حدود ساعت 5 عصر ترک کرد . 4ساعت بعد که به منزل رسید با من تماس گرفت . او گفت : « به محض اینکه تو را ترک کردم دردهایم ناپدید شد.  درطی رانندگی به سمت خانه دردی نداشتم . الان هم که دارم با تو صحبت می کنم دارم با دست بر روی سینه وپشتم می کوبم ولی هیچ دردی ندارم . »

چند ماه بعد او برایم نامه نوشت : « من به زهر زنبورعسل وآقای مراز ایمان دارم و از هر دوی آنها متشکرم چرا که مجدداً احساس می کنم خوب شده ام و می توانم به زندگیم ادامه دهم . من همچنین می دانم چنانچه تاول های زونائی به هر دلیل ممکن مجدداً عودکنند می توانم با چند نیش زنبورعسل تسکینی پایدار را بیابم . من این توصیه را به تمام کسانی که مانند من در رنجند می کنم . چیزی برای از دست دادن نیست و همه چیز رابه دست خواهید آورد . »

مانند مورد کوین مورد لئونارد را به اطلاع محققان پزشکی رساندم ولی طی چندین سال کمترین علاقه ای به این امر نشان داده نشده است .

 منبع : زنبوردرمانی ، سلامتی و زنبورعسل . ترجمه بهنام کاویانی وحید 

توجه ! هدف این کتاب صرفاً آشنایی با این شیوه درمانی است . استفاده از آن باید با تأئید و نظارت پزشک و در مراکز درمانی مجهز انجام گیرد و هیچ مسئولیتی متوجه مدیریت وبلاگ نخواهد بود .


برچسب ها: نیش درمانی ، چارلزمراز ،

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic