چهارشنبه 1 مهر 1388

خاطرات چارلز مراز(28)

   نوشته شده توسط: مصطفی نجفی    نوع مطلب :زنبور درمانی  ،زهر ،

برجسته ترین درمان MS با استفاده از زهر زنبور که من در مورد آن اطلاع دارم مربوط به خانمی بود که فقط شنیدم او از طریق یک زنبوردار دیگر نیش هائی دریافت کرده است . او توسط مردی به نام باب که 12 سال قبل برای آموختن زنبوردرمانی جهت درمان آرتریت خانمش نزد من آمده بود ، درمان شده بود . باب یکی از طرفداران زنبوردرمانی شده بود چرا که خانمش پس از آن نیش ها دیگر مشکلی با آرتریت نداشت .

سال ها قبل باب به اجتماع زنبورداران که من دران سخنرانی می کردم ، آمده بود . من در باره موفقیتم در درمان افراد مبتلا به MS صحبت کردم . او به گفته هایم بسیار علاقه مند شد چرا که دختر یکی از دوستانش به نام پت 43 ساله بود و بیش از 20 سال بود که MS داشت . در طی سه سال گذشته بستری بوده و نمی توانست بدون کمک در جایش تکان بخورد . او هیچ کنترلی بر مدفوع وادرارش نداشت و در حال از دست دادن بینائی و شنوائیش بود .

باب با پت در خصوص نتایج پیشین من در درمان MS صحبت کرد . پت از باب خواست تا برایش زنبوردرمانی کند که عملاً در مارس ا992 آعاز شد . باب تا اندازه ای ناراضی بود ، چرا که نمی دانست چه نتایجی را باید انتظار داشته باشد ولی تجربه ی موفق همسرش ، اعتماد به نفس او را پابرجا نگاه داشت .

پت باید نوعی درمان معجزه وار را پشت سر گذاشته باشد چرا که در طی چندین هفته او توانست که از تختش خارج شده و مجدداً راه برود . در ماه می (حدود9 ماه بعد) او نزد متخصص اعصاب خود رفت تا یک معاینه عمومی انجام دهد . وقتی نام او صدا زده شد ، پت سرپا ایستاد تا پزشک خود را ملاقات کند . پت متعجب شد چون پزشک وقتی که به او نزدیک می شد ، او را نادیده گرفت . نهایتاً در حالی که پت مستقیماً به پزشکش نگاه می کرد ، گفت : « من پت هستم ، شما از من خواستید که برای یک معاینه ی عمومی بیایم . » پزشک با حیرت به او نگاه کرد « شما کی هستید ؟ » او تکرار کرد : « من پت هستم . »پزشک پرسید : « اگر شما پت هستید پس صندلی چرخدارتان کجاست ؟ » همانطور که هر متخصص اعصابی می داند زمانی که بیماران مبتلا به MS روی صندلی چرخدار قرار می گیرند به ندرت می توانند آن را کنار بگذارند .

پت پس از بهبودش با من تماس گرفت و از من تشکر کرد ، با این گفتار که من مسئول بازگشت مجدد او به زندگی بودم . او گفت که پیش از زنبوردرمانی یک جسد نفس دار بوده است که راه می رفت تا کر و کور شود . مطمئناً وقتی که دیگر نمی توانست تنفس کند یا غذا ببلعد ، می مرد .

تماس با مردمی مانند پت این احساس را در من برانگیخت که 60 سال کوبیدن به دیوار برای پیشبرد شگفتی های زنبوردرمانیواقعاً ارزشش را داشته است . جدیت پت در زنبوردرمانی موجب جلب توجه رسانه ها شده و او به طور برجسته ای در برنامه های تلویزیونی و داستان های مجلات مطرح شد . این پوشش خبری موجد علاقمندی های زیادی به زنبوردرمانی شد ، به طوری که تلفن من مدام زنگ می زد . مردم پس  از بیداری از خواب و خیال درمان تسلط داروهای استاندارد و نا امیدی از توقف پیشرفت بیماری ناتوان کننده ی خود ، در خصوص درمان MS با زنبوردرمانی اطلاعاتی را طلب می کردند .

منبع : زنبوردرمانی ، سلامتی و زنبورعسل . ترجمه بهنام کاویانی وحید 

توجه ! هدف این کتاب صرفاً آشنایی با این شیوه درمانی است . استفاده از آن باید با

تأئید و نظارت پزشک و در مراکز درمانی مجهز انجام گیرد و هیچ مسئولیتی متوجه

مدیریت وبلاگ نخواهد بود .


برچسب ها: نیش درمانی ، چارلزمراز ،

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic