سه شنبه 14 مهر 1388

خاطرات چارلز مراز(30)

   نوشته شده توسط: مصطفی نجفی    نوع مطلب :زنبور درمانی  ،زهر ،

اینکه چه چیز سبب جالب توجه شدن زنبوردرمانی و MS شده است ، تلاش مردمانی است که از زنبوردرمانی سود جسته اند و دوست دارند که این کلام را به دیگر مبتلایان به MS منتقل کنند . درنتیجه ، درچند سال دیگر این تجربه به خارج از ایالات متحده نیز گسترش خواهد یافت .

با این موارد ، دیگر پزشکان نمی توانند مانند موقعی که من زنبوردرمانی را توصیه کردم ، بگویند : « ما داروهای زیادی داریم که می توانند به MS کمک کنند . » حقیقت اینست که هیچ درمان پزشکی ای وجود ندارد که ثابت کند دارای اثرات مفید طولانی مدت روی MS است .

از آنجا که بیماری های خود ایمنی ناشی از حمله ی بدن به خودش است ، اساس درمان این بیماری ها در پزشکی رایج ، بر سرکوب سیستم ایمنی واقع است . پزشکان سعی دارند تا MS را با عوامل سرکوبگر ایمنی نظیر     ACTH وریدی و داروهای کورتون کنترل کنند . آخرین پیشرفت در درمان داروئی MS داروی بتاسرون که نوع صنعتی اینترفرون ( عامل محافظی که به طور طبیعی توسط سیستم ایمنی ساخته می شود) است ، می باشد . این نوع اینترفرون چند سالی است که در درمان آرتریت ، سرطانو دیگر بیماری های خود ایمنی به کار رفته است . ثابت شده است که این دارو عوارض جانبی جدی داشته و تا قبل از تدئید اخیر آن برای درمان MS ، کاملاٌ مطرود شده بود . داروی بتاسرون نیز با بهای تقریبی ده هزار دلار درسال و با نتایج نامطمئن ، به سختی قابل دستیابی بیماران می باشد .

اما کنترل یک بیماری خود ایمنی توسطط سرکوب یا تخریب سیستم ایمنی ، اصلاً بی معناست . یک سیستم ایمنی سالم وفعال تنها حافظ بدن ما در برابر تعداد بیشماری از بیماری هاست که آماده حمله به بدن ما هستند .

تحقیقات اثبات کرده اند که زنبوردرمانی فعالیت سیستم ایمنی را تحریک کرده به گونه ای که بدن عوامل درمانی خودش را تولید نموده و ممکن است که این خود موجب بهبود شرایط در MS یا آرتریت شود . هنوز مطالب زیادی در مورد ایمنی شناسی باید فرا گرفته شود اما یک چیز کاملاً واضح است و آن اینکه در دراز مدت هیچ بیماری ای را با سرکوب یا تخریب سیستم ایمنی نمی توانیم درمان یا کنترل کنیم . داروها به دلیل قابلیت سود دهی فراوانشان دارای جاذبه ی زیادی برای دنیای پزشکی می باشند . یک عامل طبیعی مانند زهر زنبورعسل به سهولت در دسترس می باشد ولی قابلیت سود دهی اندکی به عنوان یک داروی انحصاری دارد .

خوشبختانه علاقه ی مردم نسبت به استفاده از عوامل طبیعی رو به افزایش است و به نظر می رسد تا کنون زهر زنبور یکی از مؤثرترین روش هاست . با تحقیقات و تجربیات بیشتر ممکن است عوامل سالم و مؤثر دیگری نیز یافت شود و وقتی که حتی پس از یک عمر ترجمه در خصوص موارد کاربرد زهر زنبورصحبت می کنم ، می بینم که هنوز مطالب زیادی برای فراگیری وجود دارد .

منبع : زنبوردرمانی ، سلامتی و زنبورعسل . ترجمه بهنام کاویانی وحید 

توجه ! هدف این کتاب صرفاً آشنایی با این شیوه درمانی است . استفاده از آن باید با تأئید و نظارت پزشک و در مراکز درمانی مجهز انجام گیرد و هیچ مسئولیتی متوجه مدیریت وبلاگ نخواهد بود .


برچسب ها: نیش درمانی ، چارلزمراز ،

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic