سه شنبه 28 مهر 1388

خاطرات چارلز مراز(32)

   نوشته شده توسط: مصطفی نجفی    نوع مطلب :زنبور درمانی  ،زهر ،

رویداد مشابهی چندین سال پیش در یک مجله بریتانیائی چاپ شد . نویسنده این مقاله نوشت که او وهمسرش پس از جنگ جهانی دوم در آلمان زندگی می کردند . او عضو ارتش بریتانیا درزمان اشغال بود که کم کم پیر شده بود و در اثر آرتریت می لنگید . آنهاتوجه کردند که این سگ شکوفه های شبدر روی چمن رابو می کشد و وقتی یک زنبور در حال کر راروی شکوفه می یافت سعی می کرد که خودش را روی زنبور بغلتاند .

ظاهراً سگ نیش می خورد چرا که او زوزه ی کوتاهی می کشید و سپس برخاسته و دنبال زنبورهای بیشتری می گشته است تا وری آن بغلتد . سگ مطمئناً نیش می خورده است . وقتی که یک روز آمد و پنجه ی سگش را بلند کرد ، یک نیش در آن پیدا کرد که آن را جدا نمود .

بعداً متوجه می شوند که دیگر سگشان نمی لنگد و به نظر می رسید که از آرتریت بهبود یافته است . او هرگز رفتار عجیب سگ را درغلتیدن روی زنبورها وبهبود آرتریتش به هم مرتبط نمی دانست تا اینکه یک مقاله در مورد زنبوردرمانی خواند . آیا آن سگ تصادفاً روی زنبورها می غلتید یا اینکه عملاً تلاش می کرد نیش بخورد ؟ یا اینکه خداوند با این سگ صحبت می کرد ؟

من این داستان ها وموارد برجسته دیگری را برای شرح کارهای ممکن توسط زنبوردرمانی سهیم می دانم . آرزو دارم که توضیحات من برخی افراد را تشویق نماید که به خودشان کمک نموده و از رنج بردن تسکین یابند . اگر شما تصمیم که زنبوردرمانی را به کار بندید ناامید نشوید . زنبوردرمانی نیاز به تحمل و صبر فراوان دارد . این یک جادو یا قرص معجزه گر نیست ولی روشی است برای اینکه بدن ، خودش را درمان نماید .

پس از تجربه فراوان می دانم که این یک کار ساده نیست . به آنهائی که کمک شده است احساس می کنند درد و خارش ناشی از نیش ها ، ارزش این درمان را داشته است و آنها سپاسگزار زنبورهایند .

منبع : زنبوردرمانی ، سلامتی و زنبورعسل . ترجمه بهنام کاویانی وحید 

توجه ! هدف این کتاب صرفاً آشنایی با این شیوه درمانی است . استفاده از آن باید با

تأئید و نظارت پزشک و در مراکز درمانی مجهز انجام گیرد و هیچ مسئولیتی متوجه

مدیریت وبلاگ نخواهد بود .


برچسب ها: نیش درمانی ، چارلزمراز ،

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات