دوشنبه 10 خرداد 1389

درمان بیماری ها باعسل (5)

   نوشته شده توسط: مصطفی نجفی    نوع مطلب :زنبور درمانی  ،عسل ،

بیماری های تنفسی

دکتر اشتاپن(1938)با استفاده از دستگاه معمولی استنشاق محلول 10% عسل را به صورت قطرات بسیار ریزی درآورد . هر بار مداوا 5 دقیقه طول می کشید . یکی از بیماران 32 ساله اش که از سالها خشکی حنجره و گرفتگی صدا رنج می برد بعد از 7 بار استنشاق احساس بهتر شدن کرده ، قارچ ها و گرفتگی صدای او از بین رفت . عسل خاصیت احیا کنندگی سلول داشته و به بدن کمک می کند تا در مقابل عفونت سل مقاومت نماید . به بیماران مسلول روزانه 100 تا 150 گرم عسل خورانده شد و بهبودی قابل ملاحظه ای در آنها مشاهده گردید . افزایش اشتها ، افزایش وزن ، افزایش هموگلوبین خون ، کاهش میزان رسوب اریتروسیت ، کاهش سرفه ، کاهش خلط سینه ، افزایش مقدار ادرار در شبانه روز و تأثیرات مفیدی بر روی لوله ی گوارش مشاهده گردید . بیماری های مربوط به سینه و سیستم تنفسی در زمستان افزایش می یابد . کسانی که میل دارند در سرتاسر زمستان از گریپ و سرماخوردگی محفوظ بمانند ، باید قبل از فصل سرما روزانه مقداری ویتامین AوCدریافت نمایند . ولی آنچه مورد قبول همگان است اثر درمانی عسل در درمان زکام و انواع سرماخوردگی هاست.

-         مصرف یک قاشق غذاخوری عسل با یک لیوان شیر گرم یا آب لیمو(آب یک عدد لیمو همرام با 100 گرم عسل) و یا آب تربچه وحشی به مقدار یک به یک . وقتی که عسل برای مداوای سرماخوردگی مورد استفاده قرار می گیرد بیمار باید در رختخواب و یا حداقل در خانه بماند زیرا عسل باعث تعرق زیاد می شود .

-         عسل زیرفون یک معرق کاملاً مناسب است . همچنین از دورترین ایام تاکنون برای مداوای بیماری های ریوی به کار برده شده است . عسل خلط سینه را برطرف کرده و سرفه را از بین می برد .

-         ابن سینا مخلوطی از عسل و گلبرگ های گل سرخ را برای مداوای مراحل اولیه سل تجویز می کند و معتقد است اگر قبل از ظهر مصرف شود مؤثرتر خواهد بود .

-         فندوق و عسل برای مداوای سرفه ی مزمن مفید است و باعث سهولت تنفس و دفع خلط می شود .

-         مقداری آب ترب (عصاره ترب سفید) را با یک قاشق عسل مخلوط کرده آن را در یک لیوان آب گرم حل کنید ، سپس صبح و شب به مدت یک هفته از آن میل نمایید . برای پیشگیری و همچنین درمان سرماخوردگی ، سینه پهلو ، سرفه و التهابات برونشی بسیار مفید است .

-         مقداری شنبلیله را پخته و همراه با عسل روزی سه قاشق غذاخوری میل نمایید .

-         صبح و ظهر و شب هر دفعه یک قاشق غذاخوری آب ترب با عسل میل نمایید .

-         دو کیلوگرم برگ کلم قرمز را خرد کرده بوسیله آبمیوه گیری عصاره آن را بگیرید هموزن آن عسل اضافه کرده بجوشانید تا کاملاً قوام آمده و روزانه دو قاشق سوپ خوری از این شربت میل نمایید . بهترین معالج برونشیت و سرفه است .

 

منبع : طب سنتی عسل نوشته سید حواد سعادتمند

 

 


برچسب ها: عسل درمانی ،

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic