سه شنبه 18 خرداد 1389

درمان بیماری ها باعسل (7)

   نوشته شده توسط: مصطفی نجفی    نوع مطلب :زنبور درمانی  ،عسل ،

گلودرد و انواع سرفه

عسل بهترین درمان انواع گلودرد است و برای معالجه سختی عمل بلع ، خشکی گلو و درمان سرفه های زیاد هم توصیه می شود و می تواند اخلاط را جذب و از عمق بدن بیرون بیاورد . هیپوکرات فیلسوف و پزشک یونانی عسل گرم شده را برای جلوگیری از سرفه های تند و سرکش(سیاه سرفه)درون گلو و حنجره توصیه می کند تا چرک های گلو پاک شود . استولته لوزه های چرکین را با عسل بهبود بخشیده به عقیده وی ظرف دو هفته مصرف روزانه آن باسیل های چرک نابود خواهد شد .

-         به مدت دو هفته ، هر روز سه بار و در هر نوبت 4 قاشق چای خوری عسل را به آرامی میل کنید . همراه با داروهای تجویز شده توسط پزشک ، باعث بهبودی سریع تر بیماری می شود . در این تجویز عسل با آنتی بیوتیک هایی که دارد در از بین بردن عوامل میکروبی عفونت زا به اثرات داروهای تجویز شده کمک می کند . همچنین عسل باعث بیشتر شدن خروج اخلاط و سرعت بهبود می شود . ضمناً مواد غذایی فراوان موجود در عسل مقاومت بدن را در مقابل آثار تخریبی میکروب ها و ویروس ها بالا می برد .

-         آب برگ کلم قرمز به مقدار یک استکان به همراه یک قاشق غذاخوری عسل به مدت یک هفته ، دو نوبت در روز برای رفع ناراحتی سینه و سرفه مفید است .

-         مصرف عسل به تنهایی ، به مقدار 3 قاشق مرباخوری در 3 نوبت از روز به مدت یک ماه ، یک عمل اطمینان بخش برای تقویت بدن شما پس از بیماری محسوب می شود .

-         یک قاشق غذاخوری عسل را در یک لیوان آب پرتقال یا لیموترش حل کرده سه نوبت در روز بنوشید . این نوشیدنی به علت در برداشتن مقداری آنتی بیوتیک ، مقادیر زیاد ویتامین ث ، سایر ویتامین ها و مواد معدنی به عنوان مکمل داروهای تجویز شده توسط پزشک برای تسریع درمان اثربخش است .

-         شلغم را با بخار آب بپزید و روزانه سه نوبت به مدت 10 روز در هر وعده غذا دو شلغم متوسط را با یک قاشق مرباخوری عسل میل کنید .

-         کوبیده مغز بادام یا فندوق به مقدار یک قاشق چای خوری با یک قاشق غذاخوری عسل سه نوبت در روز به مدت ده روز برای درمان سرفه های کهنه ، سینه درد مزمن ، تسریع خروج اخلاط سینه و رفع سرفه بسیار مفید است .

-         یک قاشق غذاخوری عسل را در یک لیوان آب هندوانه حل کرده پس از صبحانه ، ناهار و شام به مدت یک هفته بنوشید . این نوشیدنی خلط آور بوده و برای درمان سینه درد ، سرفه و سنگ کلیه مفید است .

-         30 گرم گل بنفشه را در یک لیتر آب دم کرده صاف کنید . پس از صبحانه ، ناهار و شام یک قاشق غذاخوری عسل را در یک فنجان دم کرده آن بنوشید . برای رفع سرفه های سخت مفید است .

-         روزانه سه بار و هر بار 6 عدد انجیر رسیده را با یک قاشق غذاخوری عسل صرف کنید برای تسریع درمان گلودرد مفید است .

-         غرغره آب لیمو ترش ، عسل و آب جوشیده سرد ده بار در روز به مدت سه روز برای گلودرد مؤثر است .

-         شلغم یا کدو حلوایی پخته شده با بخار همراه با یک قاشق غذاخوری عسل سه بار در روز به مدت یک هفته برای نرم کردن سینه ، دفع اخلاط چرکی ، التهاب و عفونت شش ها ، قطع سرفه و اصلاح خشونت صدا مفید است . در هر نوبت مصرف می توانید به اندازه یک شلغم بزرگ یا به همان اندازه کدو همراه عسل میل کنید .

-         پودر فندق را باکمی عسل خمیر کرده و هر نیم ساعت یک قاشق غذاخوری نیمه گرم بخورید . به عقیده ابوعلی سینا مخلوط عسل با فندق بهترین دارو برای سینه درد مزمن بوده و موجب خروج اخلاط می گردد .

-         500 گرم پیاز رنده شده را با 200 گرم نبات در یک لیتر آب بجوشانید و 150 گرم عسل اضافه کرده هر نیم ساعت یک قاشق چای خوری میل کنید .

-         با یکی از گیاهان دارویی رازیانه ، پای خر ، پنیرک ف گل ختمی ، گل بنفشه ، برگ گل ماهور ، گوش خرگوشی ، برگ پامچال ، بارهنگ نوک تیز و آویشن روزانه دو تا سه فنجان چای درست کرده همراه عسل بنوشید . برای سیاه سرفه مفید و مؤثر است .

-         یک قاشق غذاخوری عسل گرم شده را به تنهایی مصرف کنید . برای سرفه بخصوص در شب مؤثر است .مخلوط آب پیاز با عسل هر روز چند بار به میزان یک قاشق چای خوری برای خشونت صدا و سرفه مفید است .

 

منبع : طب سنتی عسل نوشته سید حواد سعادتمند

 

 


برچسب ها: عسل درمانی ،

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic