شنبه 8 خرداد 1389

گرده افشانی زنبورعسل (4)

   نوشته شده توسط: مصطفی نجفی    نوع مطلب :زنبور عسل ،

آقای مک گریگوری در سال 1973 اهمیت گرده افشانی زنبور را از نظر تولید غذا مورد بررسی قرار داده و به نتیجه جالبی دست یافته است . او در کتاب خود اشاره می کند که دو سوم جمعیت جهان در آسیای جنوب شرقی قرار دارند که غذای اصلی آنها برنج

می باشد . در این منطقه از جهان تنوع غذایی خیلی کمتر بوده و غذاهای حاصله از گرده افشانی توسط حشرات نسبت به کل آن خیلی اندک می باشد و حدود یک درصد را تشکیل می دهد(توجه کنید که این آمار مربوط به 35 سال پیش می باشد و اکنون این مقدار خیلی بیشتر شده است . مدیر وبلاگ) بالعکس در ایالات متحده آمریکا حدود نصف غذای مردم را غذاهای گیاهی مانند میوه ، سبزی ، حبوبات و شکر و . . . تشکیل می دهد و بقیه آن از نوع حیوانی می باشد . حد.د 15 درصد از غذاهای گیاهی در آمریکا از گیاهانی حاصل می شوند که برای گرده افشانی به حشرات گرده افشان نیاز دارند یا به نحوی به این حشرات وابسته هستند .حدود 50 درصد غذای ما را گوشت گاو و لبنیات تشکیل می دهد که از تغذیه گیاهان خانواده حبوبات به دست می آید و وابسته به گرده افشانی هستند . بنابراین حدود یک سوم رژیم غذایی ما را گیاهانی تشکیل می دهد که بطور مستقیم یا غیر مستقیم زنبورها در گرده افشانی آنها شرکت دارند . ارزشی که در سال 1970 برای غذای حاصل از گرده افشانی زنبورعسل برآورد کرده اند ، حدود 113 میلیارد دلار می باشد . این بدین معنی است که در این سال سهم حشرات گرده افشان نزدیک 40 میلیارد دلار بوده است .

اگر همین مطالعات را در اکثر کشورهای جهان در نظر بگیریم ف به تنوع و کیفیت تغذیه مشابه دست خواهیم یافت . اگرچهدر بعضی از رژیم های غذایی ، استثنایی هم وجود داشته باشد . مثلاً اگر مصرف گوشت بالا باشد نقش زنبور افزایش خواهد یافت . پس نیاز برای بالا بردن دانش در زمینه زنبورداری و نقش زنبور در گرده افشانی نیز زیادتر خواهد بود و در آن صورت احتیاج به زنبورعسل برای تولید غذا و تغذیه انسان برای ما روشن خواهد شد .

 

 منبع : دوستان عسل ساز و نقش آنها در گرده افشانی نوشته دکتر جعفر محمدی

 

 


برچسب ها: گرده افشانی ،

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات