چهارشنبه 12 فروردین 1388

در باره چارلز مراز زنبوردار خستگی ناپذیر (2)

   نوشته شده توسط: مصطفی نجفی    نوع مطلب :زنبور درمانی  ،زهر ،

چارلز مراز یک گنج ملی است . بیمارانش می گویند او آرتریت ، مالتیپل اسکلروزیس (MS) و دیگر بیماری های خود ایمنی را درمان می کند .

او خودش چنین ادعائی ندارد . او یک استاد زنبوردرمانی است و از این نظر او یک

نعمت خدادادی  برای هزاران بیمار مبتلا به بیماری های غیر قابل درمان به حساب می

آید .

چارلی مطالب بسیار زیادی در خصوص چگونگی ارتباطِ درمانی با بیماران ، گوش دادن به آنان و رفتار در غیاب آنها را به من آموخت . این خاطرات یادآوری است از یک عمر خدمت . من امیدوارم که این اثر موجب تشویق دانشمندان در انجام مطالعات کنترل شده در خصوص اثرات زهر زنبورعسل بر روی انسان شود .

طی 60 سال چارلی پزشکان و دانشمندان محقق را به تحویل گرفتن این روش علمی از خودش فرا خوانده است . شاید مطلب بسیار قابل توجه در خصوص این مرد ، خوش بینی زوال ناپذیر و ایمانش به طبیعت انسان که شامل پزشکان هم می شود ، باشد . او می گوید : « از نیش زدن به مردم زمانی دست برمی دارد که پزشکان مراقبت از این رنجدیدگان بیچاره را آغاز کنند . »

چارلی ترجیح می دهد که مردم را درمان کند تا اینکه در مورد آنها چیزی بنویسد یا صحبتی کند . هم اکنون که او زمان کافی برای فراغت از بیماران و اتمام این کتاب داشته است ، اغلب کارها و تجربیات خودش در باره ی موارد زنبوردرمانی انجام داده شده را نوشته است .

                                                        دکتر برادفورد اس . ویکس

                                              پزشک متخصص ( درماتولوژیست )

چارلز مراز این زنبوردار و درمانگر خستگی ناپذیر در 13 سپتامبر سال 1993 دار فانی را وداع گفت . از او دو پسر وسه دختر به جا مانده است .

منبع : زنبوردرمانی ، سلامتی و زنبورعسل . ترجمه بهنام کاویانی وحید


برچسب ها: نیش درمانی ، چارلزمراز ،

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات