جمعه 28 فروردین 1388

خاطرات چارلز مراز(2)

   نوشته شده توسط: مصطفی نجفی    نوع مطلب :زنبور درمانی  ،زهر ،

با فرا رسیدن بهار و گرم تر شدن هوا در ورمونت کم کم بهتر شدم ، به جز زانوانم . آنها هنوز آنچنان درد ناک بودند که به زحمت می توانستم از روی صندلی برخیزم یا قدم بزنم . یک روز در تیرماه چنان از درد زانوانم خسته شدم که به خودم گفتم این درد دیگر از کجا پیدایش شده است ؟ می دانستم که دو نقطه درناک داخل هر زانویم دارم . این نقاط حتی به کوچکترین فشارها شدیداً حساس بودند . تصمیم گرفتم روی هر زانویم یک نیش زنبور بزنم . پس از نیش خوردن های هر روزه در طی فصل زنبورداری ، دونیش بیشتر دیگر چیزی نبود .

آن شب به رختخواب رفتم و وقتی صیح روز بعد از خواب بیدار شدم با احتیاط حرکت کردم زیرا انتظار درد در زانوانم داشتم . اما وقتی ایستادم فوراً فهمیدم چیزی فرق کرده است . پس از خم کردن زانویم ناگهان بر من روشن شد که چه چیزی تغییر کرده است . دیگر زانوانم درد نمی کردند ! اثر آنچنان شدید بود که مانند یک شوک به نظر می رسید .

از خودم پرسیدم جه اتفاقی برای زانو هایم افتاده است ؟ آنها دیگر درد نمی کنند . نمی توانستم باور کنم ، حتی ذره ای درد یا خشکی در زانوانم وجود نداشت . آنها همان طوری نشان می دادند که قبل از حمله تب روماتیسمی بودند . این مسئله من را در برابر تصورات خودم قرار داد .

آیا من در عرض شش ماه گذشته واقعاً آرتریت داشتم یا این فقط تصورات بوده است ؟ یا امروز این یک تصور است که من آرتریت ندارم ؟ در نتیجه مجبور شدم این حقیقت را بپذیرم که آن دو نیش زنبورعسل آرتریت زانوهایم را در عرض یک شب درمان کرده اند .

از آن روز تابستانی در 1934 تاکنون آرتریتی های بسیاری را دیده ام که این تجربه ی در مان سریع را داشته اند . برخی اوقات تمام علائم درد و ناراحتی های آنان روز بعد ناپدید شد . البته بسیاری از مردم وبخصوص پزشکان اصرار دارند که این تنها یک «تسکین موقتی» است. شاید موقتی باشد اما آرتریت من در عرض شصت سال گذشته ناپدید شد . من یقین دارم هیچ بیمار آرتریتی شکایتی نخواهد داشت اگر یک تسکین موقتی این همه طولانی باشد !

منبع : زنبوردرمانی ، سلامتی و زنبورعسل . ترجمه بهنام کاویانی وحید 

توجه ! هدف این کتاب صرفاً آشنایی با این شیوه درمانی است . استفاده از آن باید با تأئید و نظارت پزشک و در مراکز درمانی مجهز انجام گیرد و هیچ مسئولیتی متوجه مدیریت وبلاگ نخواهد بود .


برچسب ها: نیش درمانی ، چارلزمراز ،

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات