سه شنبه 1 اردیبهشت 1388

خاطرات چارلز مراز(3)

   نوشته شده توسط: مصطفی نجفی    نوع مطلب :زنبور درمانی  ،زهر ،

هنری همسایه ام بود که یک دامپرور بود . او به من گفت که دستانش دچار آرتریت است و روزی دوبار موقع دوشیدن گله گاو از درد فریاد می زند .در اوایل سال 1930 هیچ ماشین شیر دوشی در ورمونت وجود نداشت . با هنری در مورد آرتریت زانوهایم و نیش زنبور و اثر آن صحبت کردم و او بلافاصله قبول کرد که امتحان کند . بدون هیچ تجربه ای در تجویز زهر زنبور ، هنری را چند روز متوالی در معرض نیش زنبورعسل قرار دادم . پس از چندین هفته هنری دیگر به سراغ من نیامد . بعدها از در مورد دستانش سؤال کردم . او گفت « اوه الآن بسیار خوب هستند به این نگاه کن . » او نشان داد که چگونه می تواند دستانش را سریع باز و بسته کند و حتی به صورت یک مشت بسته درآورد . او افزود :«من الآن می توانم روزی دو بار گاوهایم را بدون هیچ مشکلی بدوشم . » او یادآور شد که چگونه دست هایش همیشه متورم و ارغوانی رنگ بوده است و اکنون مانند هر فرد سالم دیگری صورتی و سالم هستند بدون درد و تورم .

پس از مشاهده نتایج عالی در مورد هنری علاقه ام به درمان با زهر زنبورعسل بیشتر شد و به محض اینکه کسی از بیماری آرتریتش با من صحبت می کرد ، بلافاصله به او زنبوردرمانی را پیشنهاد می کردم . بسیاری از مردم به من به چشم یک دیوانه نگاه می کردندو فوراً این درمان وحشیانه (!) یا به ظاهر خطرناک را رد می کردند . آنها همان طور فکر می کردند که من چند ماه پیش از بهبودم فکر می کردم و ایده زنبوردرمانی را یک تفکر مضحک می دانستم . گاه گاهی به کسانی برمی خورم که از فرط درد و رنج حاضر به امتحان هر چیزی هستند حتی نیش زنبور و من آنها را در معرض نیش زنبور قرار می دهم و تقریباً همیشه هم نتایج مطلوبی می گیرم .

 منبع : زنبوردرمانی ، سلامتی و زنبورعسل . ترجمه بهنام کاویانی وحید 

توجه ! هدف این کتاب صرفاً آشنایی با این شیوه درمانی است . استفاده از آن باید با تأئید و نظارت پزشک و در مراکز درمانی مجهز انجام گیرد و هیچ مسئولیتی متوجه مدیریت وبلاگ نخواهد بود .


برچسب ها: نیش درمانی ، چارلزمراز ،

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic