دوشنبه 7 اردیبهشت 1388

خاطرات چارلز مراز(4)

   نوشته شده توسط: مصطفی نجفی    نوع مطلب :زنبور درمانی  ،زهر ،

در سال 1935 یک سال پس از درمان خودم با دکتر «بک» آشنا شدم . او متخصص اهل مجارستان بود . او پزشکی و زنبوردرمانی را در اروپا فرا گرفته بود . دریافتن این مطلب که من در جادوی زنبوردرمانیم تنها نیستم و پزشکانی هم وجود دارند که آن را به کار می برند ، علاقه ام را شدت بخشید .

دکتر بک کتابخانه ای در مورد زنبورها و زنبوردرمانی داشت که از زمان یونان باستان و روم آغاز می شد . هر زمان که من و همسرم به نیویورک می رفتیم ، من به دیدن او می رفتم و از اعمال پزشکان زیادی که از اروپا با او در ارتباط بودند ، مطالب زیادی می آموختم و همچنین با بعضی از بیماران او صحبت می کردم .

وقتی مادر همسرم به آرتریت مبتلا شد به او گفتم باید به دیدن دکتر بک برود . او یک آشپز ، خانه دار و یک باغبان عالی بود . اما ایجاد آرتریت در شانه اش مانع حرکت یکی از دستانش تا حد بالاتر از کمرش شده بود . وقتی بازوی دیگرش هم آرتریت گرفت او حتی قادر نبود که موهایش را شانه کند و موقع گفتن این مطالب می گریست .

من او را به دفتر دکتر بک بردم و به وضوح خوش آمد گوئی دکتر را دم در به خاطر می آورم . او یک مرد کوتاه و چهار شانه با یک سبیل سفید و رفتار دقیق یک پزشک نظامی سابق بود . به او راجع به مشکل بازوهای مادر همسرم گفتم و اینکه نمی تواند آنها را برای انجام هیچ کاری بلند کند . او با لهجه اروپائی اش گفت :«آخ اینکه چیزی نیست ، در عرض دو هفته معالجه با زهر زنبور تمام آن برطرف می شود .» از دکتر بک آموختم که در زنبوردرمانی باید اعتماد به نفس زیادی داشت . در عرض دو هفته همانطور که او پیش بینی کرده بود آرتریت مادر زنم کاملاً برطرف شد . او تا بیست سال پس از آن هیچ مشکلی نداشت . و آن موقع هم با چند نیش زنبور دیگر باز درمان شد .

منبع : زنبوردرمانی ، سلامتی و زنبورعسل . ترجمه بهنام کاویانی وحید 

توجه ! هدف این کتاب صرفاً آشنایی با این شیوه درمانی است . استفاده از آن باید با تأئید و نظارت پزشک و در مراکز درمانی مجهز انجام گیرد و هیچ مسئولیتی متوجه مدیریت وبلاگ نخواهد بود .


برچسب ها: نیش درمانی ، چارلزمراز ،

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic