دوشنبه 14 اردیبهشت 1388

خاطرات چارلز مراز(5)

   نوشته شده توسط: مصطفی نجفی    نوع مطلب :زنبور درمانی  ،زهر ،

چند سال بعد با دکتر برودمن آشنا شدم . او طی مکاتباتش با اروپا به زنبوردرمانی علاقمند شده بودو می خواست در مورد تجربیات من هم چیزهائی بداند . او از نتایج بدست آمده از درمان بیماری های رماتیسمی حیران بود . او از آلمان محلولی بنام فوراپین بدست آورده بود که از زهر زنبور تهیه شده بود و اثرات خوبی داشت . او سعی کرد متخصصین ایالات متحده را به زنبوردرمانی علاقمند کند و مقالات بسیاری را ارائه کرد که هیچ یک از آنها منتشر نشد . نهایتاً در سال 1962 کتابی نوشت که عنوان آن « زهر زنبور ، درمان طبیعی برای روماتیسم و آرتریت » بود .

دکتر برودمن تعداد زیادی فیلم از بیمارانش داشت که از آنها قبل و بعد از درمان فیلم گرفته بود . یکی از آن فیلم ها نمایانگر بهبودی یک بیمار بود . دکتر برودمن به من گفت که آن مرد روز بعد برای آخرین درمانش نزد او می آید و اگر من به دفترش بروم می توانم او را ملاقات کنم .من آنجا بودم که زنگ در نواخته شد و آن مرد و همسرش وارد شدند . او بدون هیچ نشانه ای از درد یا لنگیدن ، راه رفت ، حرکت کرد و نشست . چیزی که مرا بیشتر تحت تأثیر قرار داد همسر آن مرد بود . او با چنان احترامی با دکتر برودمن برخورد می کرد که گویا او همان عیسی مسیح است .

نگاه صورت آن زن و روش صحبت او آنقدر در من اثر گذاشت که شاید از تأثیر کار دکتر روی او و شوهرش بیشتر بود . آن مرد دیگر یک آدم بستری لنگ نبود و دیگر همسرش مجبور نبود که مانند یک بچه از او نگهداری کند . هیچ چیز مانند مشاهده عینی و تجربه اثرات برجسته زنبوردرمانی روی آرتریت نیست .

منبع : زنبوردرمانی ، سلامتی و زنبورعسل . ترجمه بهنام کاویانی وحید 

توجه ! هدف این کتاب صرفاً آشنایی با این شیوه درمانی است . استفاده از آن باید با تأئید و نظارت پزشک و در مراکز درمانی مجهز انجام گیرد و هیچ مسئولیتی متوجه مدیریت وبلاگ نخواهد بود .


برچسب ها: نیش درمانی ، چارلزمراز ،

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات