جمعه 1 خرداد 1388

خاطرات چارلز مراز(8)

   نوشته شده توسط: مصطفی نجفی    نوع مطلب :زنبور درمانی  ،زهر ،

استن یک ورمونتی قدیمی نمونه بود که هنوز با لهجه اصلی یانکی صحبت می کرد . او یک پیرمرد 80 ساله بود که در شهر زندگی می کرد . یک خانواده به هزینه شهر میدل بری سرپرستی او را در خانه ی خود به عهده داشتند . نگهدارندگان استن از دوستان ما بودند . من می دانستم که استن به علت آرتریت پاهایش 8 سال بود که راه نرفته بود . روی صندلی چرخدار می نشست و شب هنگام او را روی تخت می گذاشتند . دوست ما خواست تا اگر می توانیم با زنبوردرمانی کاری برای استن بکنیم . اولین بار که رفتم او را ببینم چنان زمین گیر بود که من شانسی برای کمک به او از طریق زنبوردرمانی نمی دیدم . اما احتمال می دادم حداقل درد او مقداری تسکین پیدا کند . گاه گاه به دیدن او می رفتم و به او نیش می زدم . از ملاقات او لذت می بردم . همچنین از لهجه خاص او که از خاطرات قدیمی تعریف می کرد .

چندین ماه پس از آغاز زنبوردرمانی دوستانم گفتند استن مجدداً راه می رود . با تعجب پرسیدم دوباره راه می رود ؟ چگونه ؟ در حالی که 8 سال است راه نرفته ؟ به دیدن استن رفتم . او به جای صندلی چرخدار روی یک صندلی گهواره ای نشسته بود . از او پرسیدم تو 8 سال راه نرفته بودی چه چیز موجب شد که دوباره به راه رفتن فکر کنی ؟ او در جواب من گفت : « دیوار ، من روزی اینجا روی صندلی چرخدار نشیته بودم و به آن در در آن طرف فکر می کردم و به خودم گفتم که آن در آنقدر ها هم دور نیست . پس فقط از جایم برخاستم و به سوی آن رفتم .» در صورتی که پیش از زنبوردرمانی آن در کیلومترها از او دور بود !

پس از آن هر گاه استن مشکل جسمانی داشت به دوستانم می گفت : « مرد زنبوری را خبر کنید .» من می رفتم چند نیش بابت مشکلی که داشت به او می زدم . آنگاه استن می گفت : « نگاه کنید الآن بهترم می دانستم که به من کمک می کند . »

پس از چندین سال خیلی عجیب بود که استن با سطلی در دست در حال غذادادن به جوجه ها یا گوساله ها دیده شود . او از اینکه دیگر به صندلی چرخدارش نیاز ندارد بسیار خوشحال بود . من به دفعات اثرات روانی زنبوردرمانی را در آرتریتی ها به شکل افزایش علاقه وتحرک دیده ام .

این تأثیر در چهره آرتریتی ها نمایان است به طوری که قبل از زنبوردرمانی انها آشکارا درد و رنجشان را نشان می دهند و پس از چند نیش زنبور و حتی پش از هر گونه بهبود فیزیکی ، صورت هایشان آرام و بیشتر خندان می شود .  بسیاری از مردم به من خاطر نشان می کنند که پس از زنبوردرمانی آنها واقعاً احساس بهبودی می کنند . در حالی که در زمان مصرف دارو این حس تنها به شکل امیدواری به بهبود است . رابین مثال خوبی از این اثرات روانی است . او 23 ساله بود که برای اولین بار نزد من آمد . به هنگام خدمت در ویتنام او به آرتریت روماتوئید و جمود ستون فقرات دچار شده بود . در این بیماری بیمار دولا و خم شده و ستون مهره ها دچار چنان خشکی و جمودی می شود که بیمار را زمین گیر می کند .

منبع : زنبوردرمانی ، سلامتی و زنبورعسل . ترجمه بهنام کاویانی وحید 

توجه ! هدف این کتاب صرفاً آشنایی با این شیوه درمانی است . استفاده از آن باید با تأئید و نظارت پزشک و در مراکز درمانی مجهز انجام گیرد و هیچ مسئولیتی متوجه مدیریت وبلاگ نخواهد بود .


برچسب ها: نیش درمانی ، چارلزمراز ،

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات